איך תבחרו נעליים מתאימות שישמרו לכם על הרגליים

הרגליים שלנו הן איבר רגיש מאוד. גם כפות הרגליים, גם הקרסול, גם הברך ועוד כדאי לקחת בחשבון שהיציבה שלנו משפיעה על איברים אחרים ובפרט על הגב וגם הצוואר. בהתאם חשוב מאוד לבחור נעליים שיספקו לגוף את ההגנה החיונית לו כל כך וישמרו עלינו מפני פגיעות שונות.

מידות מדויקות

המפתח הראשון לבחירת נעליים מתאימות הוא המידות שלהן.

הגודל האופטימלי הוא חצי מידה יותר מהמימדים של כף הרגל, כדי שבכל מנח תוך כדי תנועה לא ייווצר לחץ של הנעל על אזור כזה או אחר של כף הרגל. כשיש פער של חצי מידה מצד אחד יש מקום לאצבעות להתרחב ולכף הרגל להפגין גמישות ומצד שני אנחנו מקבלים את התמיכה ההכרחית והרגל לא משייטת בחופשיות רבה מדי בתוך הנעל.

כדי לוודא שהמידות מתאימות רצוי לבחון את הנעל גם מבחוץ - ע"י הנחת כפות הרגליים על הנעליים כדי לבדוק שהן לא חורגות, לא באורך ולא ברוחב - וגם מבפנים, כשעומדים עם מלוא המשקל על כפות הרגליים וגם הולכים קצת עם הנעליים.

גמישות

נעליים איכותיות שמספקות לגוף הגנה הן נעליים גמישות. אפשר לנסות לקמט אותן מעט או לקפל אותן כדי להרגיש את מידת הגמישות. כמו כן כדאי לדעת שנעליים קשיחות לא בהכרח מתרחבות עם הזמן, כך שאין סיבה לבחור בהן.

התאמה לסוג הפעילות

חלק גדול מהזעזועים שסופגות הרגליים, ואיתן איברים נוספים, קשור לפעילות הגופנית שאותה אנחנו מבצעים. בהתאם כשאנחנו רצים כדאי לנעול נעליים ייעודיות לריצה, במשחק כדורסל נעליים שבולמות את הזעזוע הספציפי של קפיצות ונחיתות וכו'.

לעומת זאת בשימוש יומיומי רגיל לא כדאי להשתמש בנעליים מהסוג הזה שיש בהן בולמי זעזועים חזקים. הסיבה לכך היא שנעליים כאלה הופכות את החיישנים שיש לנו בכפות הרגליים למיותרים, והם עלולים לתפקד באופן לקוי בהמשך ולגרום ליציבה מעוותת. מסיבה זו לשימוש יומיומי מתאימות בעיקר סניקרס יפות.

 מי זקוק לנעל אורטופדית?

במקרים מסוימים הפתרון הנכון הוא נעליים אורטופדיות. חשוב להדגיש שלא בכל מצב יש צורך בנעליים ייעודיות מהסוג הזה, אלא רק כשישנו ליקוי מבני כזה או אחר בכף הרגל, או אחרי פגיעה שמקשה על ההליכה, העמידה, התנועה וכו' בעזרת נעליים רגילות.

למי שמשתמש במדרסים מומלץ כמובן לבחור נעליים שמתאימות לו כשהוא עם המדרס, ובכל מקרה כדי למצוא נעליים אורטופדיות איכותיות חשוב לוודא התאמה מלאה למאפיינים הספציפיים של כף הרגל ושל סוג השימוש המיועד.

האם חובה לוותר על האסתטיות של הנעליים?

לא.

גם כשמחפשים נעלים אורטופדיות לגברים ונשים, וגם כשמחפשים נעלי ספורט או סניקרס, לכל מטרה שהיא, יש מגוון רחב מאוד של אפשרויות, כך שאפשר למצוא נעליים שהן גם נוחות, גם שומרות היטב על הבריאות שלנו וגם מייצרות את הרושם הרצוי.

x

#{title}

#{text}

#{price}