נעלי ג'ורדן

לנעליים של אייר ג'ורדן ישנם כמה מאפיינים ייחודים שלא היו קיימים כאשר נמכר הדגם בחנות:
ראשית כל הן בגובה בינוני זאת שבעוד שהנעל המקורית שיצאה לאור בשנת 1985 ייצרו אך ורק נעליים גבוהות ונמכות.
שנית הוא שהסמל של נייקי ארוך יותר ודק יותר, הנעליים עשויות מעור ולא מגומי, הנעליים שמיוצרות היום כוללות שרוכים בצבעים שונים בעוד שהנעליים המקוריות השרוכים היו בצבע שחור לבן בלבד.
בנוסף לכך על נעל ימין מוצגת החתימה של השחקן מייקל ג'ורדן, החתימה הינה חתימה מקורית.
רוב הציבור האמריקאי וחלקו מן הציבור הישראלי מכיר את נעלי הכדורסל של אייר ג'ורדן, 20 שנה לאחר שהכוכב פרש מפעילות, הנעליים שלו עדיין המותג הנמכר ביותר השוק נעלי הספורט בארה"ב והן מייצרות עבור מייקל ג'ורדן תגמולים כבירים.
התגמולים של מייקל מגיעים לסכומים של 130 עד מליון דולר בשנה, מה שהפך אותו להיות מיליארדר בעל הון מוערך של 2 מיליארד דולר, זהו עושר שרק ספורטאים בודדים הגיעו אליו בהיסטוריה.
מחיר השיא לנעלי אייר ג'ורדן ישנות רגע אחרי שידור שני הפרקים האחרונים בסדרת הדוקו המדוברת על מייקל ג'ורדן, נמכרו זוג נעליים במחיר של 560 אלף דולר.
הסכום שהושג שבר את השיא הקודם שנרשם במכירות הנעליים, נייקי הוציאה בשעתו רק 12 זוגות לנסיון שאחת מהן נמכרה במכירה פומבית בסך של 437,000 דולר.
ג'ורדן ניפץ גם את השיא הזה.
בעשרים הדקות האחרונות של המכירה הייתה מלחמה של ממש שהקפיצה את מחיר הנעליים ב300 אלף דולר וזוג הנעליים נמכר בסכום גבוה פי 3.5 מהקצה העליון ששיערו בתחזיות.

x

#{title}

#{text}

#{price}